Yageo 9T12062A24R9FBHFT
9T12062A24R9FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A24R9FBHFT
Brief Description
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A24R9FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A24R9FBHFT
QUANTITY
9T12062A24R9FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A24R9FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A24R9FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A24R9FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A24R9FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A24R9FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A24R9FBHFT
IC REG CTRLR PWN VM 16DIP datasheet.pdf
IC PCM COD-FILT 3V 13BIT 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH TSSOP-38 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 604K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 36-75VIN +/-24V datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.0015UF 5% 2500VDC AXI datasheet.pdf