Yageo 9T12062A2670BBHFT
9T12062A2670BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2670BBHFT
Brief Description
RES SMD 267 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2670BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2670BBHFT
QUANTITY
9T12062A2670BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2670BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2670BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2670BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2670BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2670BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2670BBHFT
RELAY OPTO AC/DC 400V 100MA 4SOP datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 2225 datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 200POS SMD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW MINI3 datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 47K OHM 14SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 30MA 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 20K OHM 100W datasheet.pdf