Yageo 9T12062A2670CAHFT
9T12062A2670CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2670CAHFT
Brief Description
RES SMD 267 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2670CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A2670CAHFT
QUANTITY
9T12062A2670CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2670CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2670CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2670CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2670CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2670CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2670CAHFT
CAP CER 36PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 36-75VIN +/-05VOU datasheet.pdf
RES CHAS MNT 390 OHM 5% 250W datasheet.pdf
IC FPGA 83 I/O 100PQFP datasheet.pdf
FUSE GLASS 80MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS R/A .100 T/H datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
RES 82 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
TIP SINGLE FLAT 1/8 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 200A CHASSIS datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf