Yageo 9T12062A26R1CAHFT
9T12062A26R1CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A26R1CAHFT
Brief Description
RES SMD 26.1 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A26R1CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A26R1CAHFT
QUANTITY
9T12062A26R1CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A26R1CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A26R1CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A26R1CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A26R1CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A26R1CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A26R1CAHFT
IC MPU SUPERVIS0R 2.63V 10MSOP datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 125MHZ 54VFBGA datasheet.pdf
TARGET ASSEMBLY ADC ATMEGAICE datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 3A 150 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 7POS 2.54MM datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
LED CBI 5MM QUAD RED/GRN TRI BLK datasheet.pdf
CAP CER 160PF 2KV NONSTND datasheet.pdf
IPD M30 NONSHLD 2W DC SPST 2M datasheet.pdf