Yageo 9T12062A2700FBHFT
9T12062A2700FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2700FBHFT
Brief Description
RES SMD 270 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2700FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2700FBHFT
QUANTITY
9T12062A2700FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2700FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2700FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2700FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2700FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2700FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2700FBHFT
INSERT FEMALE 42POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 25W datasheet.pdf
GDT 230V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN IDC 4POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 39MM datasheet.pdf
IC FPGA 315 I/O 484FBGA datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HAN SELF TAPPING SCREW 6X1/4 PPH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
762 TB SOCKET RA WF A/T datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 310VAC AXIAL datasheet.pdf