Yageo 9T12062A2740CAHFT
9T12062A2740CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2740CAHFT
Brief Description
RES SMD 274 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2740CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A2740CAHFT
QUANTITY
9T12062A2740CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2740CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2740CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2740CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2740CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2740CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2740CAHFT
FUSE BOARD MNT 315MA 125VAC RAD datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRVR 8DIP GW datasheet.pdf
OPTOISO 5KV 2CH TRANSISTOR 8SMD datasheet.pdf
1.200 VERT HDR W/O MTG HOLES datasheet.pdf
IC RS485 TRANSCEIVER 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.65M OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR 10LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf