Yageo 9T12062A2800BBHFT
9T12062A2800BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2800BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2800BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2800BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A2800BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2800BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2800BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2800BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2800BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2800BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2800BBHFT
COVER DUST RECT POLY FOR KB SER datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 2-INP 8-VSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 34.4K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 50MA 21 OHM SMD datasheet.pdf
WXMT MICRO TWEEZER datasheet.pdf
RES 3.16 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 174.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf