Yageo 9T12062A2803BBHFT
9T12062A2803BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2803BBHFT
Brief Description
RES SMD 280K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2803BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2803BBHFT
QUANTITY
9T12062A2803BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2803BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2803BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2803BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2803BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2803BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2803BBHFT
IC DAC 12 BIT DUAL R-R 16-TSSOP datasheet.pdf
EDSTRG28PLCCCX datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV TRANS W/BASE 8SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER I2C 10SON datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP FILM 470 PF 5% 1600VDC datasheet.pdf