Yageo 9T12062A2870FBHFT
9T12062A2870FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2870FBHFT
Brief Description
RES SMD 287 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2870FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2870FBHFT
QUANTITY
9T12062A2870FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2870FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2870FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2870FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2870FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2870FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2870FBHFT
RES SMD 8.06K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14-SSOP datasheet.pdf
CAP PTFE 18PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 1.27 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
VARISTOR 0805 datasheet.pdf
IGBT BOOST CHP 1200V 160A SOT227 datasheet.pdf
OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf