Yageo 9T12062A2872FBHFT
9T12062A2872FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2872FBHFT
Brief Description
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2872FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2872FBHFT
QUANTITY
9T12062A2872FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2872FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2872FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2872FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2872FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2872FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2872FBHFT
IC FPGA 742 I/O 1020FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC PROG SSCLK GENERATOR 16-TSSOP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 30mA 24-QFN (4x4) datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 29.4 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE PIN datasheet.pdf
PRECISION CLAMP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V LDPAK datasheet.pdf