Yageo 9T12062A2873BBHFT
9T12062A2873BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2873BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 287K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2873BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2873BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A2873BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2873BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2873BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2873BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2873BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2873BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2873BBHFT
IC 8-INPUT MUX 16-SOIC datasheet.pdf
IC COMP DUAL 400MV REF 6-DFN datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 75V 150MA SOT363 datasheet.pdf
SWITCH SPDT 0.5A STR LEVER 30V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 4POS 1MM 12" datasheet.pdf
FIXED IND 110NH 1.27A 90 MOHM TH datasheet.pdf
TERMINAL QB 2 FOR MK 6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156" datasheet.pdf