Yageo 9T12062A28R0BAHFT
9T12062A28R0BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A28R0BAHFT
Brief Description
RES SMD 28 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A28R0BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A28R0BAHFT
QUANTITY
9T12062A28R0BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A28R0BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A28R0BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A28R0BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A28R0BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A28R0BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A28R0BAHFT
RES SMD 62K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR BRD EDGE 260POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HPP V4 HYBRID DOUBLE ENDED CABLE datasheet.pdf
Connector Receptacle 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf