Yageo 9T12062A28R7CBHFT
9T12062A28R7CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A28R7CBHFT
Brief Description
RES SMD 28.7 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A28R7CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A28R7CBHFT
QUANTITY
9T12062A28R7CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A28R7CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A28R7CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.7
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A28R7CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A28R7CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A28R7CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A28R7CBHFT
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 30V datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MNT datasheet.pdf