Yageo 9T12062A30R0BBHFT
9T12062A30R0BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A30R0BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A30R0BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A30R0BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A30R0BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A30R0BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A30R0BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A30R0BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A30R0BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A30R0BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A30R0BBHFT
IC FLASH 1MBIT 120NS 52PLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOT323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS W/BASE 8SOP datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 19.56MM datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.2A SMV datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 25J BLK datasheet.pdf
TV 41C 41#20 SKT PLUG datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 1.5W SMA datasheet.pdf