Yageo 9T12062A3162CAHFT
9T12062A3162CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3162CAHFT
Brief Description
RES SMD 31.6KOHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3162CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A3162CAHFT
QUANTITY
9T12062A3162CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3162CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3162CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3162CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3162CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3162CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3162CAHFT
JUMPER-H1500TR/A3049S/X 10" datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV DARL 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
KNOB SNAP IN FOR DR SERIES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN HEADER LO-PRO 2MM 24PS VERT datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
ASS'Y FOR MICRO SIM H1.24 8POS ( datasheet.pdf