Yageo 9T12062A3243CAHFT
9T12062A3243CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3243CAHFT
Brief Description
RES SMD 324K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3243CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A3243CAHFT
QUANTITY
9T12062A3243CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3243CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3243CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3243CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3243CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3243CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3243CAHFT
RES SMD 8.87K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
SPADE AVIKRIMP (A-535-08) datasheet.pdf
RES 274 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CBL TIE LCK ARRW MT NAT 5.32" datasheet.pdf
HDI RECP ASSY 3 ROW 120 POS NO L datasheet.pdf
DEPRESSOR SHEAR datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf
Stereo 10 W High-efficiency Class-D Audio Power Amplifier IC datasheet.pdf