Yageo 9T12062A3243CBHFT
9T12062A3243CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3243CBHFT
Brief Description
RES SMD 324K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3243CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3243CBHFT
QUANTITY
9T12062A3243CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3243CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3243CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3243CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3243CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3243CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3243CBHFT
IC REG LDO 5V 3A DDPAK datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 630MA 348 MOHM datasheet.pdf
CONN INTERFACE ONE PC 1MM 80POS datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS 2MM PRESSFIT datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 20% 2910 datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.2UH 280MA 1.02 OHM datasheet.pdf