Yageo 9T12062A32R4CBHFT
9T12062A32R4CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A32R4CBHFT
Brief Description
RES SMD 32.4 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A32R4CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A32R4CBHFT
QUANTITY
9T12062A32R4CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A32R4CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A32R4CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A32R4CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A32R4CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A32R4CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A32R4CBHFT
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 16MM datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf