Yageo 9T12062A3302CAHFT
9T12062A3302CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3302CAHFT
Brief Description
RES SMD 33K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3302CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A3302CAHFT
QUANTITY
9T12062A3302CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3302CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3302CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3302CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3302CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3302CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3302CAHFT
TRANS 2PNP 50V 0.1A MINI6 datasheet.pdf
SENSOR CAPACITIVE HUMIDITY datasheet.pdf
TERM RING VYL 26-22AWG #2 datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CMC RCPT CONN RT GM MOX 48CKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A datasheet.pdf