Yageo 9T12062A3302CBHFT
9T12062A3302CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3302CBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 33K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3302CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3302CBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A3302CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3302CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3302CBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3302CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3302CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3302CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3302CBHFT
TRANS PNP 40V 0.6A SC70-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 10TDFN datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ48B PG48 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf