Yageo 9T12062A3303BBHFT
9T12062A3303BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3303BBHFT
Brief Description
RES SMD 330K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3303BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3303BBHFT
QUANTITY
9T12062A3303BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3303BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3303BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3303BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3303BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3303BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3303BBHFT
LED RED DIFFUSED SHORT 5MM T/H datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 198MA 2.6 OHM TH datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS .050" GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
LED GRN/RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
3PORT USB 2.0 PORTABLE HUB CTRLR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 38POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE PIN M23 datasheet.pdf
10UF 50V 8X17.5 105C AXI datasheet.pdf