Yageo 9T12062A3321FBHFT
9T12062A3321FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3321FBHFT
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3321FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3321FBHFT
QUANTITY
9T12062A3321FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3321FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3321FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3321FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3321FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3321FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3321FBHFT
CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC GATE XOR 1CH 3-INP 6-MICROPAK datasheet.pdf
IC INVERT HEX SCHM TRIG 14-SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SC70 datasheet.pdf
GDT 230V 30% 15KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 2.2K OHM 6SIP datasheet.pdf
FERRITE CORE P 400NH N48 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T datasheet.pdf
FIXED IND 750NH 275MA 1.95 OHM datasheet.pdf
RES SMD 2.08K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf