Yageo 9T12062A3323CBHFT
9T12062A3323CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3323CBHFT
Brief Description
RES SMD 332K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3323CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3323CBHFT
QUANTITY
9T12062A3323CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3323CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3323CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3323CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3323CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3323CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3323CBHFT
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
IC POT DPP QUAD 64TAP I2C 24SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 91K OHM 16DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 130 OHM 1% 5W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 35POS SMD datasheet.pdf
IDC SOCKET, 0.100" 20POS datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 2 Circuit 0.472" (12.00mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 8-LFCSP datasheet.pdf