Yageo 9T12062A3403FBHFT
9T12062A3403FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3403FBHFT
Brief Description
RES SMD 340K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3403FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3403FBHFT
QUANTITY
9T12062A3403FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3403FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3403FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3403FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3403FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3403FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3403FBHFT
XFRMR FOR QS6611 CHIP SET 16SOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
CARDEDGE MALE 24POS .156 T/H AU datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.6A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 121XBGA datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
8361-5 TERMINATOR BASE & 83615 datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZE10 M32 datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/19/180G 3.2SN BK datasheet.pdf
RES 50 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf