Yageo 9T12062A3481DAHFT
9T12062A3481DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3481DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3481DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A3481DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A3481DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3481DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3481DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3481DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3481DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3481DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3481DAHFT
EVAL MOD FOR THS6032 datasheet.pdf
LABEL POLY 1.0X.38" WHT 500/RL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 450MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN PWR JACK 1.0X3.2MM SMT datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS PIN datasheet.pdf
21+21 WAY M VERT SMT W/JS datasheet.pdf
PCF 10.00/08/180 3.5SN OR BX datasheet.pdf
CAP POLYMER 22UF 20% 63V T/H datasheet.pdf
3 ROW BOX PIN 180 POS R/A KEY datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf