Yageo 9T12062A3481FBHFT
9T12062A3481FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3481FBHFT
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3481FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3481FBHFT
QUANTITY
9T12062A3481FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3481FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3481FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3481FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3481FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3481FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3481FBHFT
CONN HEADER VERT 15POS .100 TIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 22MM 1/4-18NPT 1-5V datasheet.pdf
CONN HEADER R/A SGL 6POS GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 11.3 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC K OS 400W datasheet.pdf
LABEL LPAX SERIES KILOOHM datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 5POS TIN datasheet.pdf
PMI CUST LEGEND datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf