Yageo 9T12062A3571BBHFT
9T12062A3571BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3571BBHFT
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3571BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3571BBHFT
QUANTITY
9T12062A3571BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3571BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3571BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3571BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3571BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3571BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3571BBHFT
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 1KV X7R 3640 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB datasheet.pdf
HDWR V-LINK CONN CRIMPLESS GREY datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 8A 8.3 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB24 M40 datasheet.pdf
CAP CER 22UF 4V X6S 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.9V 0.3A 4XDFN datasheet.pdf