Yageo 9T12062A3601CBHFT
9T12062A3601CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3601CBHFT
Brief Description
RES SMD 3.6K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3601CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3601CBHFT
QUANTITY
9T12062A3601CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3601CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3601CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3601CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3601CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3601CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3601CBHFT
CAP TANT 68UF 6.3V 10% 2413 datasheet.pdf
Z8 16K OTP 16 MHZ 44-PQFP datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 5.3UH SMD datasheet.pdf
RES 1.2M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TAPE-ON TERMINAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
2400 MHZ RF BAND 3 CONFIG STICK datasheet.pdf