Yageo 9T12062A3603DBHFT
9T12062A3603DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3603DBHFT
Brief Description
RES SMD 360K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3603DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3603DBHFT
QUANTITY
9T12062A3603DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3603DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3603DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)360k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3603DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3603DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3603DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3603DBHFT
RES SMD 1.2M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V CHASS MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 17 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
BASED LED BA9S RED datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 5% 1/5W 0402 datasheet.pdf
DIN-POWER F048MC-B datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf