Yageo 9T12062A36R5CAHFT
9T12062A36R5CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A36R5CAHFT
Brief Description
RES SMD 36.5 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A36R5CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A36R5CAHFT
QUANTITY
9T12062A36R5CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A36R5CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A36R5CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36.5
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A36R5CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A36R5CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A36R5CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A36R5CAHFT
OSC XO 33.333MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC EQUALIZER DRIVER 48-TCSP datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
POT 10 OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR PCIE 8TSSOP datasheet.pdf
PUNCH DOWN RJ45 0.5URM TAA datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
RES SMD 806K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf