Yageo 9T12062A3742BAHFT
9T12062A3742BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3742BAHFT
Brief Description
RES SMD 37.4K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3742BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A3742BAHFT
QUANTITY
9T12062A3742BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3742BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3742BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)37.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3742BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3742BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3742BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3742BAHFT
RES ARRAY 7 RES 180K OHM 8SIP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 27 OHM 16SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf