Yageo 9T12062A3832DAHFT
9T12062A3832DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3832DAHFT
Brief Description
RES SMD 38.3K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3832DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A3832DAHFT
QUANTITY
9T12062A3832DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3832DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3832DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3832DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3832DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3832DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3832DAHFT
TVS DIODE 18.8VWM 39.3VC SMC datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 20POS R/A datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A POWERMITE1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
FIBER OPTIC CBL ASSY IP67 1M datasheet.pdf
CONN EDGE .100 88POS DR LOW P datasheet.pdf
CMC RCPT CONN RT BRN 48CKT datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 10V X5R 0201 datasheet.pdf