Yageo 9T12062A3901BAHFT
9T12062A3901BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3901BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3901BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A3901BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A3901BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3901BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3901BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3901BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3901BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3901BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3901BAHFT
TVS DIODE 24VWM 70VC SOD323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 270PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 30pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 0.147 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC/50VDC datasheet.pdf