Yageo 9T12062A3922BBHFT
9T12062A3922BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3922BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 39.2K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3922BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3922BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A3922BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3922BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3922BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3922BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3922BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3922BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3922BBHFT
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20QSOP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 8pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 432 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS T/H GOLD datasheet.pdf
STRIP MARKER 11 Y datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 8 PORT datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf