Yageo 9T12062A3922DAHFT
9T12062A3922DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3922DAHFT
Brief Description
RES SMD 39.2K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3922DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A3922DAHFT
QUANTITY
9T12062A3922DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3922DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3922DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3922DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3922DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3922DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3922DAHFT
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
SENSR OPTO REFL 100MM WIRE AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
KK 100 HDR FLAT VERT 20 AU 4POS datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 6POS TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf