Yageo 9T12062A39R0CBHFT
9T12062A39R0CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A39R0CBHFT
Brief Description
RES SMD 39 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A39R0CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A39R0CBHFT
QUANTITY
9T12062A39R0CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A39R0CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A39R0CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A39R0CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A39R0CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A39R0CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A39R0CBHFT
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1MSPS SOT-23-6 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 62MA 26 OHM SMD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
LP 5.08/135/11 OG datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 6A TO220 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 61MA 15 OHM SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.0V 4-USP datasheet.pdf