Yageo 9T12062A39R2BBHFT
9T12062A39R2BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A39R2BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 39.2 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A39R2BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A39R2BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A39R2BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A39R2BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A39R2BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A39R2BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A39R2BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A39R2BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A39R2BBHFT
RES SMD 15.8K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
HDR STR DR .100 DP datasheet.pdf
THERMOSTAT 35 DEG C NO FASTON datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 2" X 5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TWT,STR,BF datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 500MW MICROMELF datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf