Yageo 9T12062A4020BAHFT
9T12062A4020BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4020BAHFT
Brief Description
RES SMD 402 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4020BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A4020BAHFT
QUANTITY
9T12062A4020BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4020BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4020BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)402
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4020BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4020BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4020BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4020BAHFT
IC OFFLINE SWIT PWM OCP HV 8SMD datasheet.pdf
IC RS485/RS422 DATA INTRFC 28DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 0603 datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 5A 14VSON datasheet.pdf
IC SUPERVISOR OD 2.946V 16TQFN datasheet.pdf
QUINTPLEXER FILTER MODULE 5X8MM datasheet.pdf
SURGE SUPP TBU 500MA 250VIMP SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES 56 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf