Yageo 9T12062A4020CAHFT
9T12062A4020CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4020CAHFT
Brief Description
RES SMD 402 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4020CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A4020CAHFT
QUANTITY
9T12062A4020CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4020CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4020CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)402
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4020CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4020CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4020CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4020CAHFT
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 6POS W/PINS CRIMP datasheet.pdf
DISPLAY SCREEN UNIT datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 80mA Backlight 24-SOIC W datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.036 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
5 VDC BRUSHLESS FAN datasheet.pdf