Yageo 9T12062A4021DBHFT
9T12062A4021DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4021DBHFT
Brief Description
RES SMD 4.02K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4021DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A4021DBHFT
QUANTITY
9T12062A4021DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4021DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4021DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.02k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4021DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4021DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4021DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4021DBHFT
SWITCH MAGNETIC 1A 24-51AT datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 8.5A 8-SOIC datasheet.pdf
LED ORANGE DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
PRO-C HEX DIE BT2003 datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1A 16MSOP datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 2GB 240UDIMM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG WHT SHLD 100' datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ22 23 OLIV datasheet.pdf
SW SELECTOR DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf