Yageo 9T12062A41R2DBHFT
9T12062A41R2DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A41R2DBHFT
Brief Description
RES SMD 41.2 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A41R2DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A41R2DBHFT
QUANTITY
9T12062A41R2DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A41R2DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A41R2DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)41.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A41R2DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A41R2DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A41R2DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A41R2DBHFT
IC VOICE REC/PLAY 8MIN IN 28SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
CONN HEADER RTANG 7POS .100 TIN datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 20QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 32V 20A IN LINE datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
EMS TAPE 6" 300M ROLL ENG datasheet.pdf