Yageo 9T12062A4222DBHFT
9T12062A4222DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4222DBHFT
Brief Description
RES SMD 42.2K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4222DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A4222DBHFT
QUANTITY
9T12062A4222DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4222DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4222DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)42.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4222DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4222DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4222DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4222DBHFT
IC REG LDO 3.3V 80MA SC82AB datasheet.pdf
RES 0.02 OHM 7W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER PAR 8WSON datasheet.pdf
CAP FILM 16NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf