Yageo 9T12062A4223BBHFT
9T12062A4223BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4223BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 422K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4223BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A4223BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A4223BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4223BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4223BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4223BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4223BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4223BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4223BBHFT
RES SMD 24 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
IC CPLD 3432MC 10.21NS 484FPBGA datasheet.pdf
CONN FEMALE 8POS R/A FOR BOX datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
FIBER PATCH CABLE LC/LC AQUA 3FT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/2.8V 0.15A 6MLF datasheet.pdf