Yageo 9T12062A4223DBHFT
9T12062A4223DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4223DBHFT
Brief Description
RES SMD 422K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4223DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A4223DBHFT
QUANTITY
9T12062A4223DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4223DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4223DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4223DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4223DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4223DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4223DBHFT
PCB DEMO GENERIC FOR 8SOIC OPAMP datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
ELECT CONTROL PUSHBUTTON SWITCH datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 8POS TIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 100GHZ 120KM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 1.5V datasheet.pdf