Yageo 9T12062A4301DAHFT
9T12062A4301DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4301DAHFT
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4301DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A4301DAHFT
QUANTITY
9T12062A4301DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4301DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4301DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4301DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4301DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4301DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4301DAHFT
Crystal 28.3220MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 22AWG .100 BLACK datasheet.pdf