Yageo 9T12062A4302BBHFT
9T12062A4302BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4302BBHFT
Brief Description
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4302BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A4302BBHFT
QUANTITY
9T12062A4302BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4302BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4302BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4302BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4302BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4302BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4302BBHFT
MOSFET N-CH 200V 31A D2PAK datasheet.pdf
TRANS RF N-CH FET LDMOST PWRSO10 datasheet.pdf
RES 56 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC DIGITIZER VID/GRAPHIC 260BGA datasheet.pdf
SNSW-DT QC 1/4" UL/CSA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 24POS DUAL datasheet.pdf
RES 604 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 8" 2A MED datasheet.pdf