Yageo 9T12062A4302CAHFT
9T12062A4302CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4302CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 43K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4302CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A4302CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A4302CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4302CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4302CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4302CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4302CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4302CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4302CAHFT
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
SCREW LOCK FEMALE PANEL MNT 4-40 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 10 OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS DUAL 0.5MM SMD datasheet.pdf
RELAY datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 160VDC datasheet.pdf