Yageo 9T12062A4302DBHFT
9T12062A4302DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4302DBHFT
Brief Description
RES SMD 43K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4302DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A4302DBHFT
QUANTITY
9T12062A4302DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4302DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4302DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4302DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4302DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4302DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4302DBHFT
IC A/D CONV 16BIT SAMPLNG 28-DIP datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
IC CONTROLLER LI-ION 4.2V 8DFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 137K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
381 TB SOCKET CLOSE VER datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf