Yageo 9T12062A4303BBHFT
9T12062A4303BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4303BBHFT
Brief Description
RES SMD 430K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4303BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A4303BBHFT
QUANTITY
9T12062A4303BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4303BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4303BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4303BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4303BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4303BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4303BBHFT
IC OPAMP GP 14MHZ 8DIP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE 30A 240V datasheet.pdf
QKE HDR SS STR TP datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/15/180 3.5 BK datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V DO213AA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A SOT25 datasheet.pdf