Yageo 9T12062A4320FBHFT
9T12062A4320FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4320FBHFT
Brief Description
RES SMD 432 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4320FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A4320FBHFT
QUANTITY
9T12062A4320FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4320FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4320FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4320FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4320FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4320FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4320FBHFT
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CABLE TOUCH & HOLD PROBE datasheet.pdf
CBL 39POS 0.5MM JMPR TYPE D 6" datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 10" .50MM 6POS datasheet.pdf
MGRID 2MM DUAL ROW SMT HDR 44CKT datasheet.pdf
RELAY SOCKET 8 PIN datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
ULTIMATE ID VERTICAL SLOPED datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
OSC 100.0000 MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf